اتاق بازارهای سرمایه

خانه توسعه تجارت

شاید امروز یکی از دغدغه های اصلی هر واحد تولیدی و خدماتی ، داشتن منابع مالی مناسب برای توسعه بازار و تجارت و گسترش فعالیت های اقتصادی اش باشد.

با این وصف غالب شرکت ها در تلاش هستند که این نیاز را با مراجعه به بانک های عامل و اخذ تسهیلات اعتباری پاسخ دهند. اقدامی که آنان را درگیر بروکراسی پیچیده و طولانی مدت نظام بانکی کشور می کند ، ناگزیر به تامین و ارائه وثیقه های سنگین می شوند و در نهایت نیز با احتساب سود مرکب ، سال ها حاصل زحمات خود را تقدیم بانک ها می کند. ( و حتی گاهی تمام دارایی هایشان نیز توسط بانک ها ضبط می شوند.)

به نظر می رسد که محدوده بینش اقتصادی و تجاری ما تا بدان حد محدود و اندک است که ما از تمام ابزار های مالی موجود در دنیا فقط راه حل بانکی را درک کرده و برگزیده ایم.

این در حالی است که بازار سرمایه و تامین نقدینگی از محل واگذاری سهام به سایر متقاضیان ، بهترین و کم خطرترین روش برای تامین منابع لازم برای توسعه خطوط تولید و گستره فعالیت های تجاری است و اگر شرکت ها از این ظرفیت برای تامین نیاز مالی فرد استفاده کنند ، هم از تورم نقدینگی سرگردان کشور جلوگیری خواهند کرد و هم این منابع را بجای هدایت به سمت فعالیت های واسطه ای و دلالی به سمت اقتصاد مولّد سوق می دهند که هم ارزش افزوده بهتری خواهد داشت و هم تجارت خارجی را گسترش می دهد.

فراموش نکنیم که ثروتمندترین کشور های دنیا به دلال ترین آنها نیست بلکه کشورهایی هستند که اقتصاد مولّد بلوغ یافته تری دارند.

مشاوره تامین مالی

مشاوره تامین مالی

مدیریت دارایی ها

مدیریت دارایی ها

ارزش گذاری

ارزش گذاری

  سبد گردانی

  سبد گردانی

خدمات

خدمات

همین الان میتوانید با ما تماس بگیرید و از خدمات ما استفاده کنید.


با ما تماس بگیرید

مشاوره تامین مالی

مشاوره تأمین مالی طیف وسیعی از خدمات در زمینه تسهیل تصمیم‌‌سازی مدیران شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف مرتبط به ساختار مالی مؤثر بر هزینه‌ها و درآمدها را شامل می‌شود. این حوزه تخصصی است که به ارائه انواع خدمات مالی شامل مشاوره ارزش گذاری، ادغام و تملیک مبادرت می ورزد .

  برای دستیابی به ترکیب مناسب در ابتدا باید به ‌صورتی کاملاً دقیق و به تفصیل، جریانات نقدینگی در حالات مختلف بررسی شده و با استفاده از رو‌ش‌های رایج در کشور و ویژگی ها و قابلیت های طرح، تحلیلی دقیق، مشخص و عملیاتی برای ارائه ساختارهای تأمین مالی بالقوه ارائه شود. توجیه پذیری اقتصادی یک طرح منوط به ارائه ساختار تأمین مالی بهینه برای آن طرح در چارچوب قوانین و مقررات بازار پول و سرمایه کشور است.

مشاوره پروژه‌ها از طریق ساختارهای طراحی‌شده با هدف حداقل‌کردن هزینه‌ تأمین مالی یا دریافت تسهیلات بانکی داخلی یا استقراض از منابع بین‌المللی، ارائه مشاوره در انجام معاملات مربوط به خرید یا فروش و واگذاری سهام شرکت‌ها بخشی از خدمات ما در این حوزه می باشد.

مدیریت دارایی ها

افراد در زندگی خود تصمیمات مختلفی می گیرند، یکی از تصمیمات مهم در طول زندگی، مربوط به سرمایه گذاری است. افراد برای ایجاد اطمینان و تأمین آتیه خانواده خود، از مصرف فعلی صرفنظر کرده و وجوه خود را برای آینده ای بهتر سرمایه گذاری می کنند. مانند: بانک، املاک، طلا، کسب وکار، سهام و غیره صورت می گیرد.

خدمات سرمایه گذاری عبارت است از مدیریت سرمایه گذاری های اشخاص که توسط شرکتهای خدمات مالی انجام می شود. در این خدمات شرکت به نیابت از مشتری اقدام به سرمایه گذاری در طیف متنوعی از دارایی ها می نماید. شرکتهای مالی با بهره گیری از نیروهای متخصص در این حوزه،مکانیزم های سرمایه گذاری را متناسب با اهداف، سطح ریسک پذیری و نیازهای مالی آنها تدوین نموده و تلاش می نمایند حداکثر بازده متناسب با ریسک پذیرفته شده را برای مشتریان ایجاد کنند.

 درتصمیمات سرمایه گذاری افراد به دو عامل ریسک و بازده توجه دارند. دربین گزینه های مختلف سرمایه گذاری، افراد به دنبال انتخابی با ریسک یکسان و بازدهی بیشتر و یا برای بدست آوردن همان بازدهی، ریسک کمتر هستند و این موضوع تصمیمات سرمایه گذاری را با یک امر چالش برانگیز تبدیل می کند.

مدیریت دارایی ها چارچوبی را برای طراحی و پیاده سازی  برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت آینده مشخص می نماید. به طور ساده، هدف از این کار افزایش ثروت اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد


ارزش گذاری

ارزش­ گذاری از جمله مفاهیمی است که به کلیه فعالیت­ های مالی اعم از تأمین مالی، مدیریت پرتفوی و سرمایه گذاری، امور مالی شرکت ­ها و تجدید ساختار مالی آنها گره خورده است و هریک به نوعی در بخشی از فرآیند فعالیت عملیاتی خود نیازمند ارزش­ گذاری است .ارزش گذاری دارائی­ ها از جمله اوراق بهادار یکی از ارکان اصلی مؤثر بر تصمیمات سرمایه­ گذاری است. ارزش­ گذاری اصولی و صحیح دارائی ها باعث تخصیص بهینه منابع سرمایه­ ای می­ شود.

اتخاذ تصمیمات اصولی و تخصیص بهینه منابع سرمایه­ ای مستلزم ارزش­ گذاری سهام با استفاده از روش­ های معتبر علمی است، زیرا به قیمت­ های بازار نمی ­توان چندان اطمینان نمود یا حداقل این­که پدیده کشف قیمت در کوتاه مدت به علت نوسانات شدید و غیر واقعی در بازار محقق نمی ­شود. در ارزش‌گذاری هر شرکت، روش‌های متعددی قابل استفاده است که عمدتاً برگرفته‌ از رویکردهایی هستند که تحت عنوان مبانی اصلی ارزش‌گذاری شرکت‌ها و دارایی‌ها شناخته می‌شوند از جمله رویکرد مبتنی بر دارایی، رویکرد مبتنی بر بازار، رویکرد مبتنی بر درآمد، و رویکرد مبتنی بر قیمت‌گذاری حق‌اختیار.

  سبد گردانی

منظور از سبد سرمایه گذاری یا اصطلاحا پرتقوی انواع دارایی هایی می باشد که یک شخص در آن سرمایه گذاری کرده است. یکی از مهمترین روش ها برای کاهش ریسک، تشکیل سبد سرمایه گذاری متنوع و پایش مستمر وضعیت سهام و سایر اوراق بهادار موجود در آن است. یعنی سرمایه گذار همواره با بررسی عوامل کلیدی اثر گذار بر قیمت سهام و سایر انواع اوراق بهاداری که در اختیار دارد تجزیه و تحلیل کرده و سپس اقدام به خرید وفروش نماید.

خدمات

  • ارزیابی و تحلیل ریسک مشتری  برای طراحی  الگوی مدیریت دارایی ها
  •   مدیریت سرمایه در گردش
  •   تحلیل بنیادی و تکنیکال و بهینه سازی سبدهای سرمایه گذاری
  •   مدیریت سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت
  •   مدیریت سرمایه گذاری در دارایی‌های نامشهود
  •   بودجه‌بندی سرمایه‌ای و خرید اوراق بهادار و نوآوری در ارائه ابزارهای مالی
  •  مدیریت دارایی متقاضیان سرمایه گذار به نیابت از سرمايه‌گذاران در بازار بورس اوراق بهادار، بورس کالا، سکه آتی و ارز و ساير بازارها


اتاق حقوقی- خانه توسعه و تجارت - tp home

پیج اینستاگرام

اتاق بازارهای سرمایه

خانه توسعه تجارت


خانه توسعه تجارت


اتاق بازارهای سرمایه

آخرین مقالات دپارتمان حقوقی

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟