اتاق مدیریت

تجارت خارجی نیازمند رویکرد متفاوت - محمدرضا مودودی
محمد رضا مودودی

تجارت خارجی نیازمند رویکرد متفاوت

تشکیل شوراها و تشکل‌های مختلف بنا بر یک نیاز و باتوجه به کارآیی آنها انجام می‌شود و به‌نظر می‌رسد هدف از تشکیل شورای تجارت خارجی این باشد که این تشکل جایگزین قائم‌مقام بازرگانی‌ای شود که قبلا در وزارتخانه بود و با حضور بخش‌های مختلفی از حوزه تجارت و بازرگانی در روند مبادلات تجاری، قوانین و خط‌مشی‌های این بخش ایفای نقش می‌کرد.

واگذاری رایزنی بازرگانی به بخش خصوص مشکل صادرات را حل نمی‌کند - محمدرضا مودودی - بهره‌وری را به تولید محدود نکنیم
محمد رضا مودودی

بهره وری را به تولید محدود نکنیم !

ضرورت و اهمیت ارتقای بهره‌وری برای اقتصاد کشور به‌ویژه در حوزه تولید بر کسی پوشیده نیست و اگر بخواهیم اقتصاد کشور در عرصه جهانی و منطقه‌ای توان رقابت داشته باشد باید سطح بهره‌وری را تا آنجایی که ممکن است بالا ببریم. در حقیقت موفقیت در عرصه جهانی نیازمند دستیابی به سـطح بالاتری از بهره‌وری است.

جهش تولید نیاز به بستر سازی دارد - محمدرضا مودودی
محمد رضا مودودی

جهش تولید نیاز به بستر سازی دارد…

پیش از راه‌اندازی سامانه نیما، مشکل عمده‌ای که در تجارت کشور وجود داشت، عدم شفاف‌سازی درآمدهای حاصل از صادرات بود و دلیل راه‌اندازی سامانه نیما نیز رفع این مشکل و شفاف‌سازی در همین زمینه بوده که صادرکنندگان با راه‌اندازی آن مشکلی نداشته‌اند.

محمدرضا مودودی - خانه توسعه تجارت - tphome - اقتصاد نفتی کشاورزی ایران -
محمد رضا مودودی

اقتصاد نفتی کشاورزی ایران

تاریخ گواه زنده­ی پیشرفت بسیاری از جوامع بشری است که به طرز عجیبی در زیر سایه­ی نظام سلطه هم باز از جریان  مدرنیته و اندیشه و پارادایم توسعه، به قدر بضاعت خود بهره برده­اند. به عبارت دیگر توسعه­ای که در حال درنوردیدن ابعاد مختلف زندگی در زوایای مختلف این کره خاکی است، محصول ویژگی و خاصیت مدرنیته است که به هر شکل در عمق زندگی جوامع بشری رسوخ کرده و آن را هر چه بیشتر از گذشته­ های سنتی­شان دور ساخته است. امروزه شاهدیم که حتی توسعه نیافته­ ترین کشورها نیز به سهم خود از ابزارها و لوازم ساخت عصر مدرنیته بهره می برند و ردّپای تکنولوژی حتی در ابتدای ترین جوامع انسانی نیز مشهود است.

باید از روزمرگی تجارت رها شویم - محمدرضا مودودی - اتاق مدیریت - خانه توسعه تجارت
محمد رضا مودودی

باید از روزمرگی تجارت رها شویم

تجارت خارجی ما بنا به دلایل مختلف دچار مشکلات فراوانی است که کارشناسان متعدد نیز درباره آن اظهار‌نظر کرده و می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین این مشکلات تصمیمات ناگهانی و قوانین خلق‌الساعه در این حوزه است. اما دلیل اتخاذ این قوانین خلق‌الساعه چیست؟! و چرا این تصمیمات معمولا نمی‌توانند پایداری لازم را در اقتصاد داشته باشند و با تصمیمات جدیدتری نقض یا جایگزین می‌شوند؟! 

محمدرضا مودودی - خانه توسعه تجارت - tphome - فرصت‌هایی که دولت دوازدهم را سوزاند - داستان عظمت و بلوغ ابراهیم، داستان خلق یک برند است
محمد رضا مودودی

ایران سرزمین من است

با تمدنی به درازای تاریخ… با قصه هایی پر از امید و هراس ، پر از شادکامی و شوربختی… پر از فراز و فرود … و طبیعتی آکنده از ذخایر خداوندی… اقلیمی پر از برکات بی همتا، فرهنگی پر از افتخار، مردمی پر از احساس و گرم و ارزش های اصیلی که بی رمق نمی شوند…

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟