محافظت از برند


محافظت از برند چطور امکان پذیر است؟زمانی که تجارت و کسب و کار خود را رو زیر چتر یک نام تجاری توسعه می دهید ،باید بر این امر واقف باشید که تا زمانی که آن نام تجاری بر اساس موازین و مراحل قانونی به ثبت نرسیده باشد، مالکیت نام تجاری آن برای شما محفوظ نیست و برای محافظت از برند ثبت آن ضرورت تلقی می شود.

و این بدانی معنی است که برندی که شما برای آن زحمت کشیده اید و به آن ارزش داده اید به راحتی می تواند توسط فرد دیگری تصرف شود ، یا اگر شخصی علامت یا نامی شبیه نام تجاری شما را در گروه فعالیتی که برند شما در آن فعال است ثبت نماید نام تجاری شما از هیچ حمایت قانونی برخوردار نخواهد بود و این می تواند به اعتبار، شهرت و فضای کسب و کار شما لطمات جبران ناپذیری وارد نماید.

 در صورتی که با ثبت علامت تجاری شما ، هرگونه اقدامی که باعث سوء استفاده از علامت تجاری ثبت شده شما شود قابل پیگرد قانونی خواهد بود.

وقتی برندی را ثبت کنید، شما تا 10 سال مالک معنوی آن برند هستید و دیگری نمی تواند در حوزه فعالیتی که تعریف کرده اید با نام شما، یا حتی نام مشابه شما ، برندی را ثبت یا فعالیتی را شروع کند و این اقدام از هر گونه کپی برداری و سواستفاده جلوگیری خواهد کرد.

 هر چقدر برند شما قدرتمند تر شود، رقبا نسبت به نام تجاری شما حساس تر خواهند شد، پس ثبت برند ضروری ترین کار برای حفظ فعالیت تجاری و پایداری آن خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟