چرا ایلان ماسک از بیت‌کوین حمایت می‌کند؟

ایلان ماسک

بیت کوین


چرا ایلان ماسک از بیت‌کوین حمایت می‌کند؟

«دن آیوز» مدیر عامل شرکت  Wedbush Securities می‌گوید: ایلان ماسک آدم سنتی‌ای نیست. به همین خاطر است که او ثروتمندترین مرد جهان است و توانسته تسلا و اسپیس‌ ایکس را خلق کند و به اینجا برساند. چنین اقدامی، در خون اوست و کاملا با تسلا همخوانی دارد.

سرمایه‌گذاری تسلا در بیت‌کوین، یک استراتژی برای متنوع‌‌سازی است. ارزش بیت‌کوین از اول ژانویه امسال، یعنی در کمتر از دو ماه، ۶۷درصد افزایش‌یافته که این برای تسلا که ۵/ ۱میلیارد دلار بیت‌کوین خریده، یک بازدهی سرمایه هنگفت محسوب می‌شود.

تسلا اولین شرکتی نیست که بیت‌کوین را وارد ترازنامه‌اش کرده. شرکت نرم‌افزار مایکرو استراتژی در آگوست سال گذشته ۲۵۰ میلیون دلار بیت‌‌کوین خرید که حالا ارزشش ۱/ ۳ میلیارد دلار است، این اقدام باعث افزایش ۸۰۰ درصدی ارزش سهام این شرکت شد.

اقدام تسلا سوالاتی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است، ازجمله اینکه چطور نوسانات بیت‌کوین را مدیریت کنند. یکی از سوالاتی که حالا برای خیلی‌ها ایجادشده این است:

آیا باید به تسلا به چشم یک شرکت تکنولوژی نگاه کنیم یا یک شرکت خودروسازی؟ ارزش این ارز گاهی به‌شدت افت کرده است.

آیوز می‌گوید: به نظرم ۵/ ۱ میلیارد به نسبت کل ترازنامه تسلا، مبلغ محدود و قابل مدیریتی است. اما اگر آنها به این مبلغ شک کنند، به نظرم مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران پیش می‌آید.

اما از سوی دیگر، سرمایه‌گذاری تسلا در بیت‌کوین می‌تواند آن را به یک شرکت جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل کند. خیلی از سرمایه‌گذاران دوست دارند به ارزش این دارایی‌ها دست پیدا کنند؛ اما ارز دیجیتال، جزو دارایی‌هایی نیست که مدیریتش آسان باشد.

برای افرادی که دوست دارند تاثیرات این حوزه را چه مثبت، چه منفی تجربه کنند، تسلا راه جذابی است که می‌توانند بدون خرید ارز دیجیتال، فقط کمی در معرض آن باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟