اطلاعات قلب مذاکره

مذاکره

اطلاعات قلب مذاکره


اطلاعات قلب مذاکره

یکی از مهارتهای مهم برای موفقیت مدیران و صاحبان کسب و کار توانایی مذاکره کردن است. مذاکره یک علم گسترده ، قابل توجه و کاربردی است.یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد موضوع اطلاعات است.

اطلاعات قلب مذاکره است، هر کس از قبل اطلاعات مناسب از موضوع مذاکره ، طرف مذاکره، رقبا، شرکا، احساسات و علایق شخصی طرفها، قوانین حاکم دولتی، منطقه ای و همچنین عوامل فرهنگی و بسیاری دیگر جمع آوری و تحلیل کرده باشد می تواند دست برتر در مذاکره را داشته باشد.

اما نکته کلیدی دیگر در مذاکره جریان اطلاعات است ، باید قبل از ورود به جلسه در مورد اینکه چه اطلاعاتی را می خواهیم به طرف مقابل بدهیم و اینکه چه اطلاعاتی را نباید بدهیم تصمیم گیری کنیم و اینکه اگر قرار شد اطلاعاتی را به طرف مقابل بدهیم در مقابل چه به دست می آوریم و آن را در چه زمانی از جریان مذاکره فاش کنیم تا بهترین نتیجه و تاثیر را دریافت کنیم .

همچنین باید لیستی از این موارد، در دست داشته باشیم تا از افشای اطلاعات بی مورد جلو گیری کنیم . افشای اطلاعات نابه جا می تواند در روند مذاکره و همچنین آینده به ضرر ما تمام شده و به بروز مشکلات فراوان دامن بزند . از سوی دیگر باید لیستی از اطلاعاتی که می خواهیم از طرف مقابل بگیریم داشته باشیم تا در خلال مذاکره آن را دریافت کنیم.

داشتن اطلاعات درست از تمام جوانب مذاکره و طرف های آن و همچنین استراتژی مناسب در دریافت و افشاء اطلاعات می تواند برگ برنده ما در هر مذاکره ای باشد و ما را به عنوان یک مذاکره کننده حرفه ای نشان دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟