تله بنیانگذار

تله بنیانگذار

کسب و کارها همیشه به دنبال رشد و توسعه هستند و این مهم مورد توجه مدیران بوده و هست، اما رشد و توسعه با مشکلات بسیار پیچیده ای رو به رو است.

زمانی که کسب و کارها نیاز بازار و مشتری را به درستی کشف کرده و محصولی منطبق با آن عرضه می کنند، اما رشد نمی کنند. آنها با اینکه هدف گذاری درستی داشته اند و محصولی مقبول نظر مشتریان تولید کرده اند اما سالهاست که با همان ظرفیت  و تولید محدود به کارخود ادامه داده و توسعه پیدا نمی کنند، مثلا نمی توانند شعبه های خود را در مناطق دیگر افتتاح و یا در سطح بین الملل کار خود را گسترش دهند.

در این کسب و کارها که در کشور کم هم نیستند با مشکلی مواجه هستیم به اسم تله بنیانگذار.

 مدیر خود به عنوان یک نیروی انسانی دارای محدودیت هایی است و نمی تواند تمام امور جاری را در ابعاد بزرگ به تنهایی مدیریت و کنترل کند و همینجاست که محدودیت اصلی به وجود می آید، در تله بنیانگذار، مالکین کسب و کار نمی توانند امور جاری و مهم را به دیگران واگذار کنند و می خواهند همه چیز را در کنترل خود داشته باشند،

آنها یا نمی توانند از لحاظ کاری به دیگران اعتماد کنند و یا نیروی کارآمدی را برای جایگزینی خود آموزش دهند در نتیجه کسب و کار آنها محدود به توانایی های فردی یک شخص خاص باقی می ماند، در صورتی که باید کسب و کار خود را به بخش های مختلف تقسیم کرده (مثل: تولید، فروش، تامین، مالی و….. ) و برای هر کدام یک مدیر میانی ایجاد و به آنها تفویض اختیار انجام دهد به گونه ای که  تمام مسئولیت ها و چالشهای آن بخش را به مدیر آن بخش محول کرده و فقط خروجی مطلوب را کنترل کند.

 در کل با استفاده از علم روز مدیریت یک سیستم را جایگزین خود به عنوان یک فرد کلیدی در سازمان کند تا بدون حضور فیزیکی کارفرما همه کارها در این سیستم به درستی انجام و کنترل شود، در این صورت است که می توان یک کسب و کار را برای هر اندازه ای از رشد آماده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟