مراقب بله گوی های عروسکی باشید


یکی از مواردی که در سازمانها و کسب و کارها دیده می شود، روش تصمیم گیری است . در جلسات تصمیم گیری مدیران عالی معمولا به دنبال تایید گرفتن و بله شنیدن از کارکنانشان هستند و به این نکته توجه ندارند که اگر همه با شما موافقت کنند این به معنی درست بودن تصمیم نیست .

در صورتی که مدیران باید مراقب بله گوهای متملق و چاپلوس باشند و این شکل از تصمیم گیری نه فقط یک تصمیم ، گروهی محسوب نمی شود بلکه کاملا یک تصمیم فردیست و این احتمال وجود دارد که خود مدیر را هم به اشتباه بیندازد . یک مدیر موفق همیشه به دنبال آن است که همه نظرات گفته شده و حتی نظرات مخالف در تمامی ابعاد موضوع مورد بررسی قرار بگیرد .

ما با برگزاری جلسات موفق می توانیم کاری کنیم که در آینده نیز نظر بررسی نشده ای که باعث اختلاف نظر شود وجود نداشته باشد و همه اعضاء به یک دیدگاه واحد در مورد هدف جلسه برسند . مدیران نباید به دنبال اتفاق آرا باشند بلکه باید به دنبال رسیدن به یک فکر ، هدف و احساس مشترک باشند تا در اجرا دچار تعارض نشوند .

پیشنهاد می شود اگر مدیر هستید در جلسات به نکات زیر توجه نمایید :

  • اگر رئیس هستید موضع خودتان را بعد از همه بیان کنید
  • اطمینان پیدا کنید صدای همه شنیده می شود
  • کسانی که ساکت هستند را وادار به صحبت کنید ، آنها مخالفینی هستند که از مخالفت شما در جمع هراس دارند یا خجالتی های با استعدادی هستند که نمی توانند نظر خود را اعلام کنند و ممکن است نظرات مهم خود را در جایی که دیگر در کنترل شما نیست بیان کنند .
  • علاقه مند باشید بهترین روش وتصمیم را پیدا کنید نه آن روشی که شما دوست دارید

در پایان به این نکته توجه کنید اگر همه مثل هم فکر می کردند ، دیگر کسی فکر نمی کرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟