فروشندها سربازهای خط مقدم کسب و کار هستند


اگر شما مربی یک تیم فوتبال بودید. بازیکن­های خط حمله را از چگونه افرادی انتخاب می­کردید؟. یا اگر فرمانده یک لشکر نظامی بودید. سربازان خط مقدم خودتان را با چه افرادی تجهیز می­کردید؟.

حتما شما هم موافقید که بصورت منطقی می­بایست. خط حمله از افرادی حرفه­ای، با تجربه، میدان دیده، دارای قوه تحلیل و بررسی، توانمند. در تصمیم گیری و هوشیار تشکیل گردد.

چراکه در غیر اینصورت نه تنها نباید امیدی به پیروزی داشت. بلکه هر لحظه در انتظار شکستی بزرگ باید باشیم. اگر سرباز کارآزموده نباشد. در مراحل سخت نبرد پشت به میدان می­کند و آن زمانی است، که دشمن به راحتی می­تواند. قرارگاه را تسخیر کند.

به همین ترتیب زمانی که خط حمله ما توانمند نباشند. نه تنها تیم به گل دست پیدا نخواهد کرد. بلکه به دلیل حملات رقیب خط دفاع در فشار زیادی قرار خواهد گرفت. و در نهایت تیم شکست خواهد داد.

متاسفانه در اغلب کسب و کارها وقتی افراد هیچ گونه کاری نمی­­توانند. انجام دهند گفته می­شود که فروشنده شوند. در صورتی که فروشندگی، حرفه­ای کاملا تخصصی است. و نیاز به افرادی دارد که مسلط به فنون مذاکره، فن بیان، رفتار حرفه­ای،. خوش لباس، خوش صورت، خوش کلام، برون گرا، دارای توان تصمیم گیری، توانمند. در قطعی کردن فروش و آموزش دیده در خصوص تکنیک­های فروش می­باشد.

کسب وکارها. باید این گونه افراد را در نوک پیکان سازمان خود قرار دهند. تا بتوانند به واسطه آن­ها بازارها را فتح کنند. و درآمدشان را افزایش دهند. زمانی جذب نیرو باید همه ابعاد شخصیتی فرد را درنظر گرفته و سپس استخدام نماییم چرا که در غیر اینصورت باید غیر از فروش از دست رفته و واگذاری بازار زمان زیادتری را برای رفع مشکلات به وجود آمده کنیم.

من همیشه قبل از شروع مصاحبه با افرادی که قصد فروشنده شدن دارند، ابتدا نام کتاب­هایی که در خصوص فروش مطالعه کرده­اند. را سوال می­کنم در صورتی که توان پاسخگوئی نداشتند. ، همان ابتدا از جذب شدن آنها صرف نظر می­کنم. زیرا فردی که برای رشته­ای که قصد فعالیت در آن را دارد اطلاعات کسب نکند قطعا توان کمک در حوزه فروش را ندارد.

فروش نیاز به اطلاعات به روز و دائمی دارد. تیم فروش قطار حرکتی کسب وکارها هستند. ولی متاسفانه در ایران فروشندگی رتبه پایینی دارد. سازمان­ها معمولا بودجه­ای برای آموزش دادن پرسنل فروش بصورت دائم لحاظ نمی­کنند. و این امر باعث کاهش سطح اطلاعات و عدم اشراف به تخصص­های روز فروشندگی خواهد شد.

پیدا کردن فروشنده خوب سخت است. لذا در صورت یافتن چنین افرادی باید آنها را با روش­های گوناگون برا کسب وکارمان حفظ کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟