سهم ایران از بازار کشورهای تحریم‌ شده

سهم ایران از بازرا44 میلیارد دلاری کشورهای تحریم شده

سهم ایران از بازار کشورهای تحریم‌ شده

سهم ایران از بازار ۴۴ میلیارد دلاری کشورهای تحریم‌شده حتی ۱ درصد هم نیست! بررسی‎‌ها نشان می‌دهد ایران به هیچ وجه نتوانسته از این فرصت برای دور زدن تحریم‌ها و ایجاد باشگاه کشورهای تحریمی استفاده کند، به‌طوری‌که براساس آمارهای تجارت خارجی کشورهای تحریم‌شده از سوی آمریکا اعم از سوریه، کره شمالی، ونزوئلا، بولیوی، کوبا و لیبی طی سال ۲۰۱۹ درحالی حدود ۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار واردات داشته‌اند که سهم کالاهای ایرانی از این واردات فقط ۲۸۰ میلیون دلار یا به عبارتی حدود ۶۳/. درصد از کل واردات این شش کشور بوده است.

قابل ذکر است طبق این آمارها، در سوریه از واردات ۵ میلیارد و ۷۰۶ میلیون دلاری این کشور، سهم ایران ۱۶۲ میلیون دلار یا معادل ۲/۸ درصد از واردات این کشور بوده است. در کره شمالی از واردات نزدیک به ۳ میلیارد دلاری این کشور، سهم کالاهای ایرانی صفر بوده است.

در ونزوئلا از واردات ۵ میلیارد و ۶۶۳ میلیون دلاری این کشور، سهم کالاهای ایرانی ۱۱۲ میلیون دلار یا معادل کمتر از ۲ درصد از کل واردات این کشور است. در بولیوی از واردات ۹ میلیارد و ۷۸۴ میلیون دلاری این کشور، سهم کالاهای ایرانی فقط ۵۰۰ هزار دلار یا معادل ۰۱/. درصد است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟