23 درصد حجم صادرات کشور از گمرکات بوشهر است.

صادرات از گمرکات بوشهر

صادرات از گمرکات بوشهر


ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر:

23 درصد حجم صادرات کشور از گمرکات استان بوشهر صورت می گیرد

◀️ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهرگفت: آمار تجارت در حوزه صادرات کشور نشان می دهد حدود 23 درصد از حجم کل صادرات کشور  از گمرکات استان بوشهر صورت می گیرد.

◀️به گزارش روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر ، بهروز قره بیگی در نشست با روسای گمرکات استان بوشهر اظهارداشت: حجم صادرات کشور طی 9 ماهه سال جاری حدود 85 میلیون و 200 هزار تن بوده است که از این میزان 18 میلیون و 953 هزا تن آن از طریق گمرکات استان بوشهر به خارج از کشور صادر شده است.

◀️وی با بیان اینکه همچنین حدود  16 درصد ارزش کالاهای صادراتی کشور سهم استان بوشهر می باشد، اظهارداشت : ارزش کالاهای صادراتی صورت گرفته طی مدت یاد شده در کشور 25 میلیارد و 100 میلیون دلار بوده است که 4 میلیارد و 365 میلیون دلار سهم این استان در صادرات کشور می باشد.

◀️قره بیگی به تعامل بسیار خوب گمرک و پلیس مواد مخدر ناجا استان اشاره کرد و گفت: گمرک در کنار حمایت از تجارت سالم و توسعه صادرات غیرنفتی در سال جهش تولید همواره به دنبال برخورد قاطع با متخلفان ،قاچاقچیان مواد مخدر و افراد فرصت طلب که قصد ایجاد اختلال در امر صادرات و فعالیت تجار خوشنام کشورمان دارند، می باشد در همین راستا تشدید مبارزه با قاچاق مواد مخدر،  بهره گیری بیشتر از توان سگ های مواد یاب مخدر و شیوه های نوین در دستور کار این ستاد و پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است.

◀️وی با اینکه در برخی گمرکات استان دستگاههای ذی ربط در امر تجارت در کنار گمرک قرار ندارند ، گفت: انتظار می رود فرماندری های شهرستانها به عنوان متولی هماهنگی بین بخشی دستگاههای اجرایی ،  سایر ارگانها متولی در امر تجارت را وارد میدان خدمت رسانی به فعالین اقتصادی کنند.

◀️ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر به تعیین تکلیف کالاهای تملیکی در گمرکات استان تاکید کرد ، اظهارداشت: کالاهای تملیکی به ویژه کالاهای سریع الفساد در اسرع وقت و با حساسیت بالا در اختیار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار گیرد.

◀️وی در خصوص منازل سازمانی گمرک بوشهر و دیر گفت: با تخصیص اعتبارات جدید و تعیین مشاور امید می رود 8 واحد منازل سازمانی گمرکات بوشهر و دیر در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف و مورد بهره برداری قرار گیرد.

◀️ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر در کنار ارائه تسهیلات به فعالین اقتصادی و تسریع در فرآیند تشریفات گمرکی بر کنترل و نظارت کافی بر صحت انجام فرآیندها تاکید کرد.

◀️در این نشست روسای گمرکات استان به بیان مشکلات و ارائه پیشنهاداتی جهت بهبود شرایط حوزه گمرکی خود پرداختند.

اتاق تجارت

اتاق صادرات خانه توسعه تجارتجم صادرات کشور طی 9 ماهه سال جاری حدود 85 میلیون و 200 هزار تن بوده است که از این میزان 18 میلیون و 953 هزا تن آن از طریق گمرکات استان بوشهر به خارج از کشور صادر شدهحدود  16 درصد ارزش کالاهای صادراتی کشور سهم استان بوشهر می باشدخانه توسعه تجارترزش کالاهای صادراتی صورت گرفته طی مدت یاد شده در کشور 25 میلیارد و 100 میلیون دلار بوده است که 4 میلیارد و 365 میلیون دلار سهم این استان در صادرات کشور می باشد.کالاهای تملیکی به ویژه کالاهای سریع الفساد در اسرع وقت و با حساسیت بالا در اختیار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار گیرد.مهتاب جهانگیری تحلیلگربازار صادراتیناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر در کنار ارائه تسهیلات به فعالین اقتصادی و تسریع در فرآیند تشریفات گمرکی بر کنترل و نظارت کافی بر صحت انجام فرآیندها تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟