23 درصد حجم صادرات کشور از گمرکات بوشهر است.

صادرات از گمرکات بوشهر

صادرات از گمرکات بوشهر


ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر:

23 درصد حجم صادرات کشور از گمرکات استان بوشهر صورت می گیرد

◀️ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهرگفت: آمار تجارت در حوزه صادرات کشور نشان می دهد حدود 23 درصد از حجم کل صادرات کشور  از گمرکات استان بوشهر صورت می گیرد.

◀️به گزارش روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر ، بهروز قره بیگی در نشست با روسای گمرکات استان بوشهر اظهارداشت: حجم صادرات کشور طی 9 ماهه سال جاری حدود 85 میلیون و 200 هزار تن بوده است که از این میزان 18 میلیون و 953 هزا تن آن از طریق گمرکات استان بوشهر به خارج از کشور صادر شده است.

◀️وی با بیان اینکه همچنین حدود  16 درصد ارزش کالاهای صادراتی کشور سهم استان بوشهر می باشد، اظهارداشت : ارزش کالاهای صادراتی صورت گرفته طی مدت یاد شده در کشور 25 میلیارد و 100 میلیون دلار بوده است که 4 میلیارد و 365 میلیون دلار سهم این استان در صادرات کشور می باشد.

◀️قره بیگی به تعامل بسیار خوب گمرک و پلیس مواد مخدر ناجا استان اشاره کرد و گفت: گمرک در کنار حمایت از تجارت سالم و توسعه صادرات غیرنفتی در سال جهش تولید همواره به دنبال برخورد قاطع با متخلفان ،قاچاقچیان مواد مخدر و افراد فرصت طلب که قصد ایجاد اختلال در امر صادرات و فعالیت تجار خوشنام کشورمان دارند، می باشد در همین راستا تشدید مبارزه با قاچاق مواد مخدر،  بهره گیری بیشتر از توان سگ های مواد یاب مخدر و شیوه های نوین در دستور کار این ستاد و پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفته است.

◀️وی با اینکه در برخی گمرکات استان دستگاههای ذی ربط در امر تجارت در کنار گمرک قرار ندارند ، گفت: انتظار می رود فرماندری های شهرستانها به عنوان متولی هماهنگی بین بخشی دستگاههای اجرایی ،  سایر ارگانها متولی در امر تجارت را وارد میدان خدمت رسانی به فعالین اقتصادی کنند.

◀️ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر به تعیین تکلیف کالاهای تملیکی در گمرکات استان تاکید کرد ، اظهارداشت: کالاهای تملیکی به ویژه کالاهای سریع الفساد در اسرع وقت و با حساسیت بالا در اختیار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار گیرد.

◀️وی در خصوص منازل سازمانی گمرک بوشهر و دیر گفت: با تخصیص اعتبارات جدید و تعیین مشاور امید می رود 8 واحد منازل سازمانی گمرکات بوشهر و دیر در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف و مورد بهره برداری قرار گیرد.

◀️ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر در کنار ارائه تسهیلات به فعالین اقتصادی و تسریع در فرآیند تشریفات گمرکی بر کنترل و نظارت کافی بر صحت انجام فرآیندها تاکید کرد.

◀️در این نشست روسای گمرکات استان به بیان مشکلات و ارائه پیشنهاداتی جهت بهبود شرایط حوزه گمرکی خود پرداختند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام!

همین حالا با کارشناس ما صحبت کنید.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟